OPEN SPACE - Benátky

Evropské kulturní centrum představuje multidisciplinární venkovní výstavu OPEN SPACE nejen v krásných zahradách Giardini della Marinaressa.

A ODKUD VEDLA CESTA českých sochařů DO BENÁTEK?

Festival SCULPTURE LINE, který dorazil do Benátek, je součástí umělecké přehlídky OPEN SPACE

Sochařský projekt Sculpture line, který již šestým rokem představuje výtvarná díla ve veřejném prostoru a proměňuje jej tak v galerii pod širým nebem, se rozrůstá i za hranicemi. Nově byly v italských Benátkách nainstalovány dvě sochy, které jsou součástí mezinárodní výstavy OPEN SPACE. Přehlídku zajímavých instalací v exteriéru organizuje European Cultural Centre – Italy. Benátské zahrady Giardini della Marinaressa tak nově hlídá socha Strážce od Stefana Milkova a bronzová socha Lvice od Jaroslava Róny. „Jsem velmi rád, že můžeme být součástí mezinárodního projektu v Benátkách a představit naše dva přední umělce ve světě, o to více v dnešní komplikované době.“ říká ředitel festivalu Ondřej Škarka a dodává: „V době, kdy se podmínky pro cestování mění každou chvíli, tak můžeme propojit alespoň umělecký svět.“ V pátek odpoledne byla výstava OPEN SPACE slavnostně zahájena.

OPEN SPACE je multidisciplinární venkovní výstava, kterou v benátských zahradách Giardini della Marinaressa organizuje italské Evropské kulturní centrum. Do interdisciplinárního projektu se zapojili umělci, architekti a designéři s menšími i rozsáhlými instalacemi, které nutí návštěvníky zamyslet se nad souvislostí mezi veřejným prostorem ve městě a specifickými uměleckými díly jednotlivých účastníků. Velmi podobně jako festival Sculpture line tedy obohacuje veřejný prostor a dostává umění blíže k lidem. Program vedle originálních instalací nabídne řadu workshopů, filmových projekcí, představení a komentovaných prohlídek. Výstava potrvá do 16. února a vstup je zdarma.