Sculpture Line
Florencie 2020

Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.
 
 

01

Piazza della Santissima Annunziata

Florencie

Wolves Coming!

Liu Ruowang *1977
bronz

Kurátor: Matteo Lorenzelli, sponzorováno italským Ministerstvem kulturního dědictví a aktivit, galerií Uffizi a městem Florencie.

Sochařská instalace skládající se ze 110 vlků odlitých z oceli čelí dvěma symbolickým renesančním budovám: Palazzo Pitti a Spedale degli Innocenti. Dílo má za cíl ukázat konfliktní, přesto jednotný vztah mezi člověkem a zvířaty, člověkem a přírodou a člověkem a společností. Alegorie reakce přírody na ničení a dravé chování člověka vůči životnímu prostředí; vlci zároveň představují reflexi civilizačních hodnot, velké nejistoty, v níž dnes žijeme a skutečných rizik nevratného zničení současného světa. Wolves Coming! představuje skutečnou kritiku světa věnovaného sebezničení. Vlci Liu Ruowanga jsou v podstatě zoufalým požadavkem na ochranu životního prostředí celé planety.

-----------

Wolves coming! poskytl úžasné zážitky desítkám metropolí po celém světě, mezi nimiž jsou Queenstown (Nový Zéland), Petersdorf (Německo), Quimper (Francie), Kodaň (Dánsko) a v Itálii Benátky, Turín, Cervinara, Neapol a nyní Florencie.

"S přítomností vlků Liu Ruowanga na našich náměstích budeme mít mnoho měsíců na přemýšlení o tom, jak přispět k respektování přirozené rovnováhy naší planety"

- Eike Schmidt, ředitel galerií Uffizi

 

"Ať umění nechá toto starobylé město znovu plout"

 

- Dario Nardella, starosta města Florencie

 

"Nic lepšího než umění nám nemůže umožnit hlubokou reflexi chybějícího vztahu mezi člověkem a přírodou"

 - Tommaso Sacchi, radní pro kulturu města Florencie

 

Art Lines Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.