Sculpture Line
Hradec Králové 2020

 Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i v Hradci Králové, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. Kromě frekventovaných míst budete mít možnost jednotlivé sochy vnímat i v kontextu specifických, méně očekávaných a speciálně vybraných lokací. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Hradec i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Hradci Králové, ale i v dalších městech České republiky.

01

Aupark Hradec Králové

Gočárova tř. 1754/48a, 500 02 Hradec Králové

Optimista a Pesimista

Jakub Flejšar *1980
železo

Při své práci se zamýšlím nad bytím, nad člověkem a jeho úloze na tomto světě. Člověk, rádoby společenská bytost, zvyklá nebýt sama (proto je pro nás vždy příjemnější sledovat spise sousoší více figur). Jsme však osamoceni v našem bytí, sami v sobě a sami se sebou.
Ač vedle sebe sedící, osamoceni jsme se svým pohledem na svět, jeden optimista, druhý pesimista, stejní či podobní vzhledem, rozdílní  názorem, ve fyzickém světě pospolu v tom vnitřním se však nepotkavajici.....

Art Lines PSN Aupark Královéhradecký kraj A-Scan Ministerstvo kultury ČR
02

Aupark Hradec Králové

Gočárova tř. 1754/48a, Hradec Králové

Neviditelná postava

Jakub Flejšar *1980
železo

Pokus o zobrazení člověka v jeho podstatě – jeho základní ne-fyzické podobě - jeho osamocení, v domyšleném důsledku jeho neviditelnost pro ostatní a nedůležitost pro svět a systém ve kterém se pohybuje. 

Jsme důležití jen pro sebe samé, pro ostatní jsme téměř neviditelní...

Art Lines PSN Aupark A-Scan Královéhradecký kraj Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.