13.6. — 30.9.2018
Sculpture Line
Jablonec nad Nisou 2018

Jablonec nad Nisou - leží na severu Čech, v údolí řeky Nisy. Město je proslulé výrobou skla a bižuterie. Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i v Jablonci, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Jablonec i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Jablonci, ale i v dalších městech České republiky.

01

Mírové náměstí

Mírové náměstí 19, Jablonec nad Nisou

Sedící figura

Jakub Flejšar *1980
ocel

Mé práce jsou založené na "zkoumání člověka a přírody " a zobrazování jednoho či druhého. Zamýšlení se nad jejich ztvárněním mým osobitým rukopisem je podstatou mé práce. Jak by asi vypadal člověk, kdyby se rozložil na elementární geometrické obrazce? Neměli byste chuť si na tuto otázku odpovědět tím, že ho vytvoříte ?? Já jí měl...

Ministerstvo kultury ČR Jablonec nad Nisou Liberecký kraj Art Lines Gebrüder Weiss

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.