Sculpture Line
Liberec 2020

Během posledních několika let bylo v Liberci postaveno mnoho budov, které jsou ukázkou moderní architektury. Další výstavba nových objektů nadále rychlým tempem pokračuje, a tak se v ulicích Liberce budeme i v budoucnu setkávat s netradiční architekturou.

Sochy a umělecké solitéry působící ve veřejném prostoru dokážou ozvláštnit a obohatit dané místo, nabídnout nový pohled na Liberec i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města. Pojďte a projděte si Liberec po stopách Sculpture line. Vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní výstavu nejen v Liberci.

Jaroslav Zámečník, primátor

01

Oblastní galerie Liberec

Oblastní galerie Liberec

Dvaja

Andrej Margoč *1977
epoxid, nerezový podstavec

Socha pochází z cyklu Proměny autoportrétu. Jde o profilovou linku mé tváře, kterou se nebojím deformovat, následně zarotovat a vytvořit tak nový pohled na mojí podobu. Název sochy je Dvaja proto, že každý člověk na světě se snaží najít sebe samého a nejčastěji se takto nachází a dokáže se sebou komunikovat, když vidí svoji podobu v zrcadle. Proto vytvářím zrcadlové obrazy sebe samého, abych skrze umění našel sebe a umožnil i ostatnímse touto cestou vydat, zamyslet se a najít se v tomto rychle plynoucím čase.

Art Lines PSN Oblastní galerie Lázně Liberec Liberecký kraj Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.