Radost

Ocel

Kovová konstrukce vytvořená z jeklů, roxorů, vinglů a tyčoviny představuje abstrahující figuru se sepjatýma rukama. Nese název „Radost“ a její současný vzhled není konečnou a pevně ukotvenou podobou tohoto díla.

Socha, spadající do autorovy série „Bezva úča“, byla vytvořena pro konkrétní místo a tím je horní ochoz mikulovského zámku.

„Radost“ je zde postavena pro přímou komunikaci se Svatým kopečkem, na který se dívá průhledem mezi jednotlivými částmi zámku.

Tento prostorový objekt je vytvořen tak, aby podléhal povrchové korozi a zároveň sloužil jako opěrná konstrukce pro rostlinu – liánu, která jí bude prorůstat a postupně vyplňovat.

Dílo bylo vytvořeno a instalováno v rámci 29. ročníku Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“.

Kurt Gebauer

*1941

Rodák z Hradce nad Moravicí vystudoval Školu uměleckých řemesel v Brně a Sochařsko-kamenickou školu uměleckých řemesel v Hořicích v Podkrkonoší. V letech 1963-1969 studoval u profesorů Vincence Makovského a Karla Lidického na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1965 ještě během studia absolvoval stáž u profesora Otto Herberta Hajeka ve Stuttgartu a v roce 1972 absolvoval stáž u profesora Césara Baldacciniho na Académie des Beaux-Arts v Paříži.  Od 1990 působí jako vedoucí pedagog, od roku 1992 už jako profesor v Ateliéru sochařství na VŠUP v Praze. Od roku 2018 je též profesorem na Katedře výtvarné výchovy a kultury FPE Západočeské univerzity v Plzni.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.