Sculpture Line
Nord Art - Büdelsdorf

Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.

01

NordArt - Büdelsdorf

Vorwerksallee 24782, Büdelsdorf

Degree

Ochirbold Ayurzana *1976
železo

"Mé dílo se jmenuje Degree. Je to starověké mongolské slovo pro pohyb tvaru. Linka oddělující dvě poloviny symbolu jin a jang je považována za symbol Degree. Přemýšlel jsem o symbolu ve vztahu k původu života. Takže Degree je protipohyb. Ten je základem zrození života. Dalo by se říci, že vesmír existuje s tímto pohybem. Jako současný umělec jsem chtěl tento starodávný koncept interpretovat v novém stylu. Lidé v mé instalaci se neklaní. Zaujímají však jedinečnou pozici, která je pro skutečné lidi nemožná, jsou v jakémsi meditativním stavu. A snaží se dosáhnout duchovní říše. Pojetí vědomí je hlavním tématem mé tvorby. Protože všechno, co v našem životě děláme, souvisí s naším vědomím."

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
02

NordArt - Büdelsdorf

Büdelsdorf, Německo

Terminal

Nir Adoni
kov, led diody

Dílo Terminal bylo vyrobeno v Izraeli a Německu. Většina inspirace pocházela z doby, kterou jsem strávil v severním Německu a Izraeli. Snažil jsem se zachovat atmosféru toho, co cítím, že je sever. Silné spojení s mořským světem a průmyslovým světem v kombinaci s architektonickými prvky z mého blízkého okolí, kterým je město Tel-Aviv, a prvky z mé vlastní historie. Je vyrobeno z 8 kovových plátů řezaných laserem, které později zrezivěly. Práce nemá konkrétní čas nebo místo, můžete jít dovnitř nebo ven z každé její části. Vnesete své vlastní vzpomínky a osobní pocity do zážitku.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
01

NordArt - Büdelsdorf

Vorwerksallee 24782, Büdelsdorf

Nohy z vody

Kurt Gebauer *1941
polyurethan

„Že plavkyně a jiné vznášející se dámy je moje celoživotní téma, se asi ví. Nohy z vody jsou trochu něco jiného. Je to nad vodou viditelná část stojky a to je většinou nejradostnějším projevem dětí a děvčat ve vodě. No, já si to taky někdy střihnu. Z toho blbnutí mají radost i ti, co to vidí, no a jak zjistit tu radost i tam, kde se holky většinou nekoupou, nebo někdy koupou, ale právě je na to trochu zima? Socha nahradí kde co – nežijící básníky, svaté, ale i zločince. Tak proč by neměly mít pomník nohy z vody, když jsou symbolem toho nejdůležitějšího, proč jsme tady, radosti ze života?“

Art Lines Nord Art
02
03
04
05
06

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.