Sculpture Line
Nord Art - Büdelsdorf

Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.

01

NordArt - Büdelsdorf

Vorwerksallee 24782, Büdelsdorf

Degree

Ochirbold Ayurzana *1976
železo

"Mé dílo se jmenuje Degree. Je to starověké mongolské slovo pro pohyb tvaru. Linka oddělující dvě poloviny symbolu jin a jang je považována za symbol Degree. Přemýšlel jsem o symbolu ve vztahu k původu života. Takže Degree je protipohyb. Ten je základem zrození života. Dalo by se říci, že vesmír existuje s tímto pohybem. Jako současný umělec jsem chtěl tento starodávný koncept interpretovat v novém stylu. Lidé v mé instalaci se neklaní. Zaujímají však jedinečnou pozici, která je pro skutečné lidi nemožná, jsou v jakémsi meditativním stavu. A snaží se dosáhnout duchovní říše. Pojetí vědomí je hlavním tématem mé tvorby. Protože všechno, co v našem životě děláme, souvisí s naším vědomím."

Art Lines Nord Art
02

NordArt - Büdelsdorf

Büdelsdorf, Německo

Terminal

Nir Adoni
kov, led diody

The work Terminal is was made in Israel and Germany, most of the inspiration came from the time I have spent in north Germany and Israel, I tried to preserve the atmosphere of what I feel is the north. The strong connection to the marine world and the industrial world combined with architectural features from my close surrounding which is Tel-Aviv city and elements from my own history. It is made from 8 metal pieces with laser cutting technique, and was transformed into rust. The work don’t have a specific time or place, you can go in or out from every part of it. Bringing your own memories and personal feelings to the experience.

Art Lines

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.