In Utero

Dominantní plastika Davida Černého In Utero patří k jeho nejvýznamnějším dílům. Z nerezové oceli vytvořenou šestimetrovou sochu klečící těhotné ženy, která se drží za hlavu, může každý vnímat po svém, nabízíme však jednu z možných interpretací: In Utero vzniká náš život, je tedy ženino gesto povzdechem, či výrazem zoufalství nad tím, že se málo rozmnožujeme?

David Černý

*1967

Patrně nejznámější současný český výtvarný umělec, ročník 1967, obohacuje nás diváky i svět umění originálními nápady, které dokazují jak šíři jeho talentu, tak potenciál současného umění. Od Růžového tanku a chodícího Trabantu už třetí desetiletí geniálně víří hladinu umění, aby nás neustále překvapoval vtipem, chytrostí a neotřelostí svých prací. Zachytává do svých uměleckých sítí i ty, kteří jsou normálně současnému umění vzdáleni několik světelných let. Úředníky a politiky svou Entropou v době českého předsednictví v Radě Evropské unie nabádal, aby se nebrali tak vážně, sportovce zase v době londýnské olympiády poškádlil klikujícím autobusem. Své realizace má rozeseté po celém světě. V Galerii Golf Hostivař má aktuálně vystavenou plastiku In Utero, velkou klečící těhotnou ženskou postavu.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.