Sculpture Line
Ticino

01

Monte Tamaro

Monte Tamaro, Ticino

The world of Riccardo Cordero

Riccardo Cordero *1942
nerezová ocel, corten

Svět Riccarda Cordera

Není snadné proniknout do meandrů a komunikativního ducha uměleckých výtvorů, jakkoli je jejich poselství přitažlivé.

Paradoxně je to často právě tichý a tajemný jazyk uměleckých děl a jejich pečlivě zvolená prezentace, která přitahuje nezasvěcené stejně jako odborníky, zvědavce a milovníky umění. Přesně to se děje v případě Riccarda Cordera díky tuctu monumentálních soch umně rozmístěných po nádherném amfiteátru Monte Tamaro.

"L'universo di Riccardo Cordero" (Svět Riccarda Cordera) je výstava, která manifestuje touhu a odhodlání hledat originalitu v sochařství, byť monumentálním, v environmentálním rozměru. Corderovy železné a ocelové sochy se skládají z geometrických tvarů, kruhu a přímky, které se protínají, střetávají, spojují a vykreslují neobvyklé a fascinující cesty, v nichž vedle sebe koexistují projekt a nečekané, rozum a instinkt, paměť a vize. V jeho dílech se objevují horizontální a vertikální objemy, které jsou reálné i ideální, v neustálé evokaci vakua, které dýchá, pulzuje, vibruje, mísí se s drsným piemontským humusem a s podzemní strohostí schopnou vést umělce v přísném formálním rozvržení zbaveném zbytečných detailů při hledání nových výrazových horizontů mimo dynamiku tradičního vidění. Vzácná výsada, která je dána pouze autentickým umělcům.

Art Lines

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.