Sculpture Line
Mikulov 2019

Když se řekne Mikulov, vybavíte si jižní Moravu, víno, vinařské akce, barokní a židovské památky, Svatý kopeček a jeho křížovou cestu. Mikulov, je však také místo spojené s uměním, které zde hraje velkou roli. Je vidět v ulicích, v mnoha mikulovských galeriích a na mezinárodně uznávaných festivalech. Nejvýznamnější každoroční událostí spojenou s uměním je Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ s více než 25letou tradicí, kdy skupina umělců tvoří v Mikulově po čtyři letní týdny svá díla a tato pak rozšiřují mikulovskou sbírku současného umění. Pokud Mikulov navštívíte, tak při svých procházkách na umění v ulicích např. v podobě vystavených soch a uměleckých instalací určitě narazíte. 

 

 
 

01

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov

Klíčová socha

Jiří David
klíče

Klíčová socha od Jiřího Davida symbolizuje pro naši společnost určitý milník. Nejen ve smyslu svého odkazu k Sametové revoluci, ale také k neustálé nutnosti připomínat si důležitost svobody ducha, svobody názoru a svobody projevu.

A právě proto je pro město Mikulov spolupráce Mikulovského výtvarného sympozia “Dílna“ a Sculpture Line nesmírně důležitá v tom, že se podařilo vrátit toto dílo zpět na území České republiky.

A to právě v roce, kdy si připomínáme již třicáté výročí Sametové revoluce. Výročí revoluce, ke které odkazují i samotná písmena obalená klíči v typografickém provedení běžných fontů užívaných za socialismu.

Art Lines Ministerstvo kultury ČR Mikulov Mikulov - Dílna

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.