1.1. — 31.12.2021
Sculpture Line
Miláno 2021

Milán je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milán. Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky, většinou pod zemí. Samo město má 1,3 milionu obyvatel, s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 4 miliony obyvatel.

01

Parco Balossa, Via Balossa

Parco Balossa

Prono - Gigantino del Balossa

Alessandro Pongan
železo, popínavé rostliny

Vítěz umělecké ceny Arte Balossa 2018.

"Parco Balossa" je kus přírody, který houževnatě odolává stavebnímu útoku na severním okraji italského Milána. Nyní je z něj veřejný park.

Instalace vytváří antropomorfní orientační bod, symbol odolnosti, strážce inspirovaného tajemnými obry z Isla de Pascua a japonskými UFO-roboty. Laskavý obr a útočiště pro ptáky, prono. Konstrukce z recyklovaných stavebních trubek a spár obklopená popínavými rostlinami. Příroda, která se zmocňuje lidských artefaktů. Druh rostliny byl vybrán pro své chromatické vlastnosti, protože mění barvu v každém ročním období. Prono je archetyp, který se v díle Alessandra Pongana opakuje, jeho čtyřnohá poloha je také znázorněním prvních pohybů dětí.

Art Lines

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.