1.1. — 31.12.2021
Sculpture Line
Nord Art - Büdelsdorf 2021

NordArt se řadí mezi největší výstavy moderního umění v Evropě. Šefkurátor Wolfgang Gramm každoročně redefinuje umělecké priority. Jeho design se soustředí nejen na celkovou koncepci výstavy, ale i na konkrétní zemi, pro kterou je pak připraven individuální pavilon. Pravidelně spolupracuje s ambasádami, kulturními institucemi a kurátory příslušných zemí. Výstava obsahuje díla více než 200 umělců z celého světa, a tak se návštěvníci mohou nechat unést v nezapomenutelné kombinaci uměleckých děl s urbanistickou atmosférou vysloužilé slévárny železa.

Propojení je kompletní poté, co sochy z NordArtu jsou vystaveny v Praze v rámci sochařského festivalu Sculpture Line.

Kunstwerk Carlshütte je nezisková kulturní iniciativa mezinárodně působíci firmy ACO Group a měst Büdelsdorf a Rendsburg.

Inga Aru, kurátorka

01

NordArt - Büdelsdorf

Vorwerksallee 24782, Büdelsdorf

Nohy z vody

Kurt Gebauer *1941
polyurethan

„Že plavkyně a jiné vznášející se dámy je moje celoživotní téma, se asi ví. Nohy z vody jsou trochu něco jiného. Je to nad vodou viditelná část stojky a to je většinou nejradostnějším projevem dětí a děvčat ve vodě. No, já si to taky někdy střihnu. Z toho blbnutí mají radost i ti, co to vidí, no a jak zjistit tu radost i tam, kde se holky většinou nekoupou, nebo někdy koupou, ale právě je na to trochu zima? Socha nahradí kde co – nežijící básníky, svaté, ale i zločince. Tak proč by neměly mít pomník nohy z vody, když jsou symbolem toho nejdůležitějšího, proč jsme tady, radosti ze života?“

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
02
03
04
05
06

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.