Doprovodná výstava v plzeňském DEPO2015

Novou doprovodnou výstavu Sculpture Line od plzeňského umělce Benedikta Tolara určitě nepřehlédnete. Na nádvoří DEPO2015 vznikl pod jeho rukama AUTOPARK!

Nadprodukce automobilů je v dnešní době do očí bijící. Po celém světě existují hřbitovy aut, které mají mnohdy velmi zajímavou a pohnutou historii, planeta se ale zároveň zaplňuje miliony nových vozů, které nenalezly svého majitele a bez údržby chátrají. Vraky aut ponechané svému osudu v lesích si postupně přivlastňuje příroda. Stromy prorůstají kapotami, pneumatiky zarůstají mechem. Chátrající výrobek člověka ve své pomíjivosti prohrává boj s neustále se obnovující přírodou.


Ekologie a recyklace patří k hlavním tématům plzeňského umělce Benedikta Tolara. V reakci na nadbytek materiálu, potřebu recyklace i nedostatek zeleně představuje na nádvoří DEPO2015 v Plzni originální instalaci s názvem AUTOPARK. Svým typicky svérázným humorem zde sochař kriticky reaguje na současnost. Propojením zdánlivě neslučitelných věcí tvoří nečekané kontexty. Kromě zamyšlení se nad závažnými problémy dneška nabízí instalace divákovi vizuální zážitek i příjemné posezení „v přírodě“, uprostřed industriální stavby bývalého depa dopravních podniků.

Doprovodná výstava v plzeňském DEPO2015
Galerie