13.6. — 30.9.2018
Sculpture Line
Olomouc 2018

Olomouc - historická metropole Moravy. Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i v Olomouci, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Olomouc i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Olomouci, ale i v dalších městech České republiky. 

01

Tereziánská zbrojnice

Biskupské náměstí 1, Olomouc

Triton

Jaroslav Koléšek *1974
pískovec

Otevírací doba: Po-Čt: 8 - 22 hod, Pá: 8 - 19 hod, So: 9-16 hod, Ne: zavřeno

Dva podmořské válečné stroje odpočívající u dna. Jsou zachyceny ve zkamenělém okamžiku něžného gesta. Stylizované ponorky jsou personifikací živých bytostí a jejich letmého doteku. Kdysi pancéřované schránky se pomalu stávají pískovcovým sedimentem. Přírodní, industriální a lidský prvek je zde ve vyváženém spojení.

Ministerstvo kultury ČR Olomouc Olomoucký kraj Art Lines Grapo Presbeton
02

Smetanovy sady

Smetanovy sady, Olomouc

Sharkfin

Jaroslav Chramosta *1978
orthobeton

Prvotní inspirace pro instalaci vzešla formou i rozměrem z prehistorického žraloka megalodona. Autor sám objekt vnímá jako tvarový archetyp, který můžeme nalézt napříč živočišným i rostlinným spektrem. Umístění v bazénu vyvolává napětí, nejistotu (co se děje pod hladinou?) a dodává soše dynamiku. Prvoplánově jasný tvar bere na sebe mnoho podob, včetně té noční, a provokuje představivost procházejících diváků.

 

Ministerstvo kultury ČR Olomouc Olomoucký kraj Art Lines Grapo Presbeton
03

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.