2017
2016
  • Česká republika
  • Praha
2015
  • Česká republika
  • Praha

13.6. — 30.9.2018
Sculpture Line
Ostrava 2018

Ostrava - leží na severovýchodě České republiky. Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i v Moravské Ostravě a Ostravě Porubě, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Ostravu i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Ostravě, ale i v dalších městech České republiky. 

01

Oblouk

Porubská, Ostrava

Noha

Lukáš Rais *1975
železo

Kovová plastika Noha je typickým autorovým dílem, ve kterém se spojuje okouzlení industriální poetikou s racionálním vnímáním světa vnějšího. Tvar a rytmus plastiky svádí k zamyšlením nad podstatou konstrukce světa, ale také vábí k usednutí či prolézání. Může se to zdát matoucí, ale dle autora oba přístupy vedou (sice klikatě a nesměle, nicméně odhodlaně) ke stejnému cíli. K jakému přesně, to autor ponechává otevřené pro individuální mysl každého pozorovatele, usedatele, ulehatele, uhladitele atd.

Ministerstvo kultury ČR Ostrava - Poruba Ostrava Art Lines
02

Francouzská

Francouzská ulice, Ostrava Poruba

Oharek ve tmě

Václav Fiala *1955
železo

Práce z cyklu Kresby v prostoru. Oharky ve tmě jsou inspirovány hrou dětí – máváním hořícím oharkem vytaženým z ohně. Pokus zaznamenat a převést do materiálu pohyb žhavého uhlíku ve tmě.

Ministerstvo kultury ČR Ostrava - Poruba Ostrava Art Lines