Sculpture Line
Reifnitz am Wörthersee 2020

Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.

01

Reifnitz am Wörthersee

Reifnitz am Wörthersee, Austria

Puppenhülle

Katharina Mörth
Mramor

„V mém obraze světa má své místo veliký vnějšek a stejně tak veliké nitro. A mezi těmito dvěma póly podle mě stojí člověk, který se obrací hned k jednomu, hned k druhému, aby podle temperamentu a založení považoval za absolutní pravdu tu vnějšek, tu zase nitro, a podle toho vždycky jedno pro druhé popíral nebo obětoval.“ (Carl Gustav Jung)

 Tato myšlenka inspirovala vznik „kokonů“. V mnoha kulturách slouží kukla jako symbol proměny, metafora pro zranitelný, osamělý stav bytí na pokraji nové fáze zralosti. Puppenhülle je vyrobena z velkého bloku mramoru. Abstraktní socha, kde můžete vidět mnoho figurálních prvků, pokud se podíváte pozorněji.

Art Lines Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.