Sculpture Line
Teherán 2020

Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.

01

Teherán

Teherán, Írán

Soul Impacts

Arijel Štrukelj
travertin

V mnoha náboženských, filozofických a mytologických tradicích existuje víra v nehmotnou podstatu živé bytosti zvané duše. Duše je sloup - pilíř našeho života. Naše duše jsou křehké a silné zároveň, takže si zaslouží hodně péče, na kterou obvykle zapomínáme. Duše je představována jako hlavní sloup – pilíř mé sochy. Každá duše dostane v životě ze všech různých stran a důvodů mnoho nárazů. V minulosti lidé žili svůj život čistěji a k vyššímu důvodu a velkým účinkem na naši duši byla příroda. Nyní v této době, ve které žijeme a pracujeme pro přežití, zapomínáme na naši povahu, kořeny a historii, které jsou základem lidstva.

Art Lines Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.