Obří dřevěná socha „Dřevěný oblak“ opustí nádraží Bubny a odjede do Davle

Unikátní patnáctimetrová socha Wooden Cloud (Dřevěný mrak) ve tvaru lodi byla ve čtvrtek 22. září v 17:00 s pomocí jeřábu a těžké techniky naložena na speciální transportér, který v rámci mimořádného transportu zamířil do Davle.

„Dřevěnou sochu jsme díky spolupráci s Památníkem ticha dočasně umístili na pražské nádraží Bubny. Nyní už začínají práce na rekonstrukci v Bubnech a nám se podařilo lodi najít stálý přístav na soutoku Sázavy a Vltavy v Davli, “ vysvětluje Ondřej Škarka, ředitel mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line.

„Máme velkou radost, že se Davle zařadí na mapu Sculpture Line a stane se součástí mezinárodního projektu, který přináší kvalitní umění do veřejného prostoru. 

V Davli bude socha umístěna v parku u školy, který je oblíbeným místem setkávání a pořádání akcí,“ komentuje událost Jiří Prokůpek, starosta Davle.

 Německý sochař Martin Steinert vytvořil Dřevěný oblak (Wooden Cloud) ze dvou tisíc metrů dřevěných latí o celkové hmotnosti jedné tuny u příležitosti sochařského festivalu Sculpture Line v srpnu 2020. Kolemjdoucí mohli nejen přihlížet, ale i psát na umělecké dílo svoje přání. Dřevěný oblak byl také součástí pietní vzpomínky na 80. výročí tragické události, při které na lodi Patria v roce 1940 přišlo o život v přístavu Haifa 270 židovských mužů, žen a dětí.

Ředitel mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Lines Ondřej Škarka je k dispozici pro dotazy a komentáře, kontakt: ondrej.skarka@artlines.cz, +420 603 252 173

Obří dřevěná socha „Dřevěný oblak“ opustí nádraží Bubny a odjede do Davle
Galerie