Sculpture Line
Turín 2019

Jsme velmi hrdí na to, že podruhé spolupracujeme se Sculpture Line. 

V tomto pátém vydání je výměna na několika frontách. V Praze hostí Scupture Line dílo italského sochaře Paola Grassina, v Turíně jsme představili instalaci, speciálně vyvořenou pro dané místo, německého umělce Johannese Pfeiffera. V Areacreativa42 v Rivarolo Canavese jsme vystavili dílo italského umělce Luca Freschi, který zde absolvoval residenční pobyt. 

Díky energii, otevřenosti a odhodlání ředitele festivalu Ondřeje Škarky a dovednostem uměleckého ředitele Michala Gabriela projekt každým rokem roste a vede k plánování nových projektů a spolupráci.  Síť je široká a pro nás je výsadou být její součástí a doufat, že budeme hostit české sochaře v Itálii.

 

Karin Reisová

01

LABDIA Architecture laboratory - Turin

Str. alla Villa Quiete, 2, 10131 Torino

Midsummer night's pentagram

Johannes Pfeiffer
Fluorescenční elastické nitě

Umělecké dílo je dialogem se stávající architekturou. Jakmile umělec viděl architektonický prvek místa, přenesl jej do své vlastní imaginace. Železné a dřevěné struktury in situ jsou rámem pentagramu ležící na třech stranách, který září za stejných podmínek jako noty písně, které jsou rozptýlené ve vzduchu.

Art Lines Ministerstvo kultury ČR Crag Gallery Areacreativa42 Labdia

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.