Sculpture Line
Govone 2020


Nepříznivá situace ve světě aktuálně nedovoluje volný pohyb osob a komplikuje i pohyb soch, kdy autor nemůže být přítomen při instalaci. Výsledkem je postupné rušení akcí, výstav, festivalů, nebo v lepším případě jejich odklad. Chceme touto výzvou překonat současná omezení a umožnit umělcům přihlásit svá již instalovaná díla do našeho festivalu Sculpture Line a přiblížit je tak další veřejnosti.

01

Art&wine Foundation

Art&wine Foundation - Govone (Cuneo) Italy

Nuova meteora

Riccardo Cordero *1942
Corten steel

 

Zdá se, že dynamika tvaru zamyká všechny energie, které z něj přicházejí, aby je nerozptylovala v prázdnotě. Každý strukturální pohyb je koncipován jako koncentrační cesta mysli a těla, která znovu objevuje vzájemnou potřebu postupovat dialekticky směrem k úplné syntéze přítomných prvků. Když se podíváme na některá díla věnovaná symbolické hmotě "meteoru", jde cítit, že dialektika mezi hmotností a lehkostí se vyvíjí spojováním přímek a zakřivení, které zahrnují souřadnicovou rotaci tvaru, skutečné a správné architektonické místo, kde intuitivní geometrie a náhlé trhliny vracejí tvrdou složitost primární struktury...

Přizpůsobeno z textu Claudia Cerritelliho

Art Lines Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.