Sculpture Line
Javorník

Přímo pod Čertovými kazatelnami stojí nově zrekonstruovaná tančírna s názvem Georgshalle, v minulosti velice oblíbené místo pro nejrůznější oslavy, plesy či bály. Nyní Tančírna slouží jako zázemí pro turisty a prezentuje Rychlebské hory jako celek.

Secesní Tančírnu sloužící jako restaurace, taneční sál a penzion (prameny označují její sloh i jako švýcarský) nechal postavit vratislavský biskup kardinál Georg (Jiří) Kopp v letech 1906-1907, a to na místě již zmíněné zbourané parní pily. Podle kardinála Koppa (1887-1914), který je u nás znám i tím, že založil vidnavský kněžský seminář, získala Tančírna i své jméno – Georgshalle. Koncesi na restaurační a výčepní živnost získalo biskupství 17. prosince 1906.

Tančírna patřila k vyhlášeným výletním místům obyvatel Javorníku i širokého okolí.


Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/tancirna-v-racim-udoli-perla-rychlebskych-hor

01

Techmania Science Centre

Tančírna v Račím údolí, Javorník

BOOKTHERAPY

Milan Cais *1974
cortenová ocel

Dílo se prostřednictvím úhledně vyskládaných obřích knih s podivnými názvy pokouší nastavit zrcadlo lidské společnosti a jejímu cyklickému vývoji. Díky přirozené korozi smazává rozdíly mezi minulostí, současností a budoucností. Akcentuje symboliku knihy jako schránky moudrosti a vědění a zároveň nás nechává na pochybách, zda se jedná o existující nebo neexistující tituly.

Art Lines Tančírna v Račím údolí

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.