1.1. — 31.12.2019
Sculpture Line
Nord Art - Büdelsdorf 2019

NordArt se řadí mezi největší výstavy moderního umění v Evropě. Šefkurátor Wolfgang Gramm každoročně redefinuje umělecké priority. Jeho design se soustředí nejen na celkovou koncepci výstavy, ale i na konkrétní zemi, pro kterou je pak připraven individuální pavilon. Pravidelně spolupracuje s ambasádami, kulturními institucemi a kurátory příslušných zemí. Výstava obsahuje díla více než 200 umělců z celého světa, a tak se návštěvníci mohou nechat unést v nezapomenutelné kombinaci uměleckých děl s urbanistickou atmosférou vysloužilé slévárny železa.

Propojení je kompletní poté, co sochy z NordArtu jsou vystaveny v Praze v rámci sochařského festivalu Sculpture Line.

Kunstwerk Carlshütte je nezisková kulturní iniciativa mezinárodně působíci firmy ACO Group a měst Büdelsdorf a Rendsburg.

Inga Aru, kurátorka

01

NordArt - Büdelsdorf

Vorwerksallee 24782 Büdelsdorf

Rounded

Jan Dostál *1992
ocel

Socha vychází z primárního geometrického tvaru kruhu, anglicky „round“, proto byl zvolen název Rounded. Určujícím principem sochy je tvar a konkrétní rozměr kružnice, který se objevuje nejen ve výsledném tvaru objektu, ale i v jeho jednotlivých komponentech. Socha je tvořena spojením jednotlivých dílů (vyřezaných podle poloměru totožného s poloměrem výsledného objektu), jež utvářejí výsledný tvar rostoucí kružnice. Celková prostorová kompozice díla odkazuje na primární matematické tvary. Čistě intuitivní skladba jednotlivých dílů, bez použití modelu, se promítla do živelného, rostoucího a postupně se utvářejícího celku, jímž je nedokončená kružnice. Přerušení – nebo snad řízené nedokončení – centrální křivky dynamizuje celkové vyznění tvarosloví sochy.

Nord Art Art Lines
02

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.