13.6. — 30.9.2018
Sculpture Line
Broumov 2018

Broumov - leží v severovýchodoních Čechách, uprostřed Broumovské kotliny. Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i v Broumově, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Broumov i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Broumově, ale i v dalších městech České republiky.

01

Kostelní ul.

Kostelní, Broumov

Archimedon

Lukáš Rais *1975
černé železo

Práce na plastikách zabývajících se tímto tématem je svým způsobem nekonečná, čímž poměrně výstižně odhaluje i jednu z mentálních podstat díla. Rytmus a pohyb materiálu plastiky ožívá spolu z pohybem pozorovatele a ten samozřejmě nemusí být nutně fyzický. Není ovšem žádoucí odrazovat pozorovatele od přímého kontaktu s plastikou. Autor doporučuje zaplésti se do záhybů díla, ať fyzicky či vnitřně a vychutnat si to tajemství „Jistoty nikdy nekončící nejistoty.“

Ministerstvo kultury ČR Broumov Art Lines
02

Mírové náměstí

Mírové náměstí, Broumov

Tanečníci

Michal Gabriel *1960
laminát

Tři modří tanečníci v prodloužených a protažených pohybech rukou a nohou tentokrát netančí po vodní hladině, ale stojí uprostřed náměstí. Tančí nebo kolem sebe krouží v očekávání střetu. Boj a tanec splývají v jeden energický pohyb.

Ministerstvo kultury ČR Broumov Art Lines

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.