1.1. — 31.12.2022
Sculpture Line
Karlovy Vary 2022

Karlovy Vary

01

Dvořákovy sady

Dvořákovy Sady, Karlovy Vary

Lightening Doors

Johannes Pfeiffer
dřevo, barva

Dílo tvoří 5 dřevěných dveří vyrobených z velmi starého kaštanového dřeva získaného ze starých rozpadlých domů v italských horách.

Dveře jsem nejprve zuhelnatěl ohněm, očistil kartáčováním a ošetřil fluorescenční barvou.Podle mého záměru mají být tyto zářící dveře vnímány jako majáky naděje. Tyto dveře, zpočátku černě ohořelé, prošly proměnou, mají nyní představovat světlo na konci tunelu. Lidé se mají ztotožnit s přesvědčením, že se nakonec podaří problémy, které nás všechny zasahují, zvládnout. Nebude to snadné. Dveře jsou nastaveny v určité výšce, ale je to možné, pokud se budeme snažit. Koláž na zdi v Karlových Varech nad hotelem Thermal je pro tuto metamorfózu ideálním místem. Vyšší kolokace na zdi je velmi výrazná. Je zde cíl, cíl, kterého je třeba dosáhnout, je třeba projít dveřmi, je třeba se dostat přes tuto situaci. A „zářící dveře" nám dávají naději, směr.

Sochařské dílo Lightening Doors je instalováno s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

 

 

Art Lines Česko-německý fond budoucnosti

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.