1.1. — 31.12.2019
Sculpture Line
Liberec 2019

Během posledních několika let bylo v Liberci postaveno mnoho budov, které jsou ukázkou moderní architektury. Další výstavba nových objektů nadále rychlým tempem pokračuje, a tak se v ulicích Liberce budeme i v budoucnu setkávat s netradiční architekturou.

Sochy a umělecké solitéry působící ve veřejném prostoru dokážou ozvláštnit a obohatit dané místo, nabídnout nový pohled na Liberec i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města. Pojďte a projděte si Liberec po stopách Sculpture line. Vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní výstavu nejen v Liberci.

Jaroslav Zámečník, primátor

01

Oblastní galerie Liberec

Masarykova 723/14, Liberec

Kapsule

Tomáš Medek *1969
bronz

V posledních deseti letech se Tomáš Medek intenzivně zabývá 3D technologiemi, jako je metoda FDM Rapid Prototyping, 3D digitalizace a měření, jinými slovy technikou prostorového 3D tisku a 3D skenu, které mu umožňují vytváření nejsložitějších strukturálních objektů, jež jsou bez těchto metod prakticky nerealizovatelné. Výsledná díla jsou převážně tvořena z kompozitního materiálu nebo ABS plastu. Ústředním tématem jeho současné tvorby jsou organické struktury. Umělcovou inspirací je příroda, přírodní procesy a zákonitosti, biologická struktura života a zároveň konstruktivní složky stavby organismů. Objekty multiplikuje, propojuje, deformuje, obtéká do organických struktur, hledá vazby, spojení a napětí. Nahlíží pod povrch skrz sítě do nitra a odkrývá vnitřní světy, průhledy a průniky. Postupně vytváří cyklus objektů, který nese pracovní název Plody. Některé realizace jsou odlévány do bronzu (viz. Kapsule), i když díky své složitosti je jejich odlévání velice náročným procesem, vyžadujícím specializovanou technologii. Vznikají tak jedinečné a tvarově různorodé umělecké objekty s dokonalou řemeslnou stránkou a promyšleným konceptem.

Art Lines Ministerstvo kultury ČR Liberecký kraj Oblastní galerie Lázně Liberec

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.