Perspectives

bronz

V roce 2006/2007 navrhl a postavil Volker Bartsch bronzovou sochu "Perspectives", která je se svou velikostí 8×9×12 m považována za dosud největší a nejsložitější bronzovou sochu v Evropě. Je trvale umístěna před budovou Henryho Forda na Univerzitě Freie v Berlíně-Dahlemu a je věnována studentům, kteří byli zavražděni během založení univerzity kvůli jejich angažovanosti k akademické a politické svobodě.

Volker Bartsch

*1953

Volker Bartsch (1953) je německý sochař a malíř. Studoval na univerzitě v Berlíně umění. Jeho prvním dílem ve veřejném prostoru byla Ammonitská fontána na Olof-Palme-Platz v Berlíně, kterou slavnostně pokřtila královna Alžběta II. v roce 1987. Hlavními tématy 90. let byla brána jako symbol průchodu i jako překážky v jejím kulturním a filozofickém významu. Od roku 2001 se prostor stal dominantním tématem sochařství, malířství a grafiky. Od roku 1983 žil Bartsch jako nezávislý umělec hlavně v Berlíně a od roku 1996 má studio ve Wildenbruchu u Postupimi. Kromě delších pracovních pobytů a rezidenčních pobytů v severní Africe, Portugalsku, Toskánsku, Římě a Londýně ho více než 50 sólových a četných skupinové výstav provedlo Evropou.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.