Ocular Gate

bronz

„Ocular Gate“ byl významný veřejný umělecký projekt, který Dallas uskutečnil s Barratt Homes v Bristolu ve Velké Británii a v South Gloucestershire Council v roce 2008. Cílem projektů bylo vytvořit dílo, které by spojilo oba obytné soubory (1900-2008-9 ) prostřednictvím kolektivní a historické časové linie. Práce byla spojením událostí, historických referencí a zapojení komunity.

Dallas Collins

Letecký inženýr Dallas Collins se stal umělcem, studoval sochařství na RCA London v letech 1999-2001 a poté dva roky pracoval pro RCA a učil sochařství v Chelsea, Londýně, Bristolu a Cardiffu. V roce 2007 byl Dallas vybrán do soutěže o cenu sochařství Jerwood se svou prací „Sweet“ a v roce 2008 byl Barrattovými domy pověřen výrobou velkého bronzového kusu „Ocular Gate“ pro zástavbu v Bristolu. Dallas má za sebou řadu výstav a přehlídek po celé Velké Británii, USA a Evropě, včetně prací v několika soukromých a veřejných uměleckých sbírkách. V roce 2009 pomohl Dallas iniciovat umělecký kolektiv, skupina byla vybrána do užšího výběru a zastupovala Wales na bienále v Benátkách v roce 2011. V roce 2016 se Dallas připojil k RWA jako umělec a v roce 2018 byl vybrán jako akademik.

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.