Sculpture Line
Büdelsdorf

03

Büdelsdorf

At ACO Academy, Am Friedrichsbrunnen, 24782 Büdelsdorf

Strážci

Inga Aru *1964
barvená ocel

Dva ocelové sloupy stojí jako strážci. Pouhý řez ocelovým plátem vytvoří pozitivní a negativní ženskou siluetu a vytvoří měkký obrys svislých čar ve sloupu. Ne vždy na první pohled rozeznatelné, ale z různých perspektiv a v interakci se světlem a stínem v objektu divák rozpozná ženskou postavu.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
01

Büdelsdorf city entrance

24794 Büdelsdorf, Německo

Gate

Wolfgang Gramm
žula, zelený kámen Anroechter, ocel

Socha Wolfganga Gramma „Brána“ je součástí jeho série „Druid Stones“ a je dominantou města Büdelsdorf. Socha je umístěna na kruhovém objezdu při vjezdu do města a vítá návštěvníky, kteří vjíždí do města z dálnice. Čtyři zkosené bloky ze zeleného kamene Anroechter stojí vzpřímeně s úzkými mezerami mezi sebou. Zdá se, že se uprostřed vznáší žulový balvan s hladce vyleštěnou spodní stranou. Monumentální sochařství připomíná tisíc let starou kulturu a tradici megalitických hrobek.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
02

Büdelsdorf

Hollerstr./Brückenstr., 24782 Büdelsdorf

Opened Disk I–III

Xuxo Vázquez
barvená ocel

Série "Opened Disk" od Xuxo Vázqueze je založena na kruhu. Umělec rozděluje kruhovou ocelový plát rovnými řezy a spojuje všechny výsledné části do trojrozměrného objektu. Barevné sochy nabízejí novou figuru z každého pohledu a přitahují svou čistou estetikou. Sochy vznikly na sympoziích NordArt v letech 2013 a 2014.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
04

Büdelsdorf

Hollerstraße / Ulmenstraße, 24782 Büdelsdorf, Germany

MUSE OF INDUSTRY II

Inga Aru *1964
barvená ocel

Zrozena z materiálu průmyslového věku, múza od Ingy Aru je zjevuje plná ladnosti a elegance z velkoformátového ocelového plátu. Divákovi se představuje jako dokonale trojrozměrná abstraktní ženská figura. V duchu éry jejího zrození je tato moderní múza rovnoměrná a sériová. Je to současný obraz tisíciletí. (Almut Rix)

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
05

Büdelsdorf

Am Markt 1, 24782 Büdelsdorf, Germany

BOSOM BUDDY

Søren West
Bornholm granite

Opakujícím se tématem soch od Sørena Westa je výzkum rovnováhy spojený s touhou dát těžkému kameni dynamiku a lehkost. Umělec pracuje s kontrastem mezi organickými zlomenými úhly kamenů a tvary, které může přidat k samotným sochám. Socha „Bosom Buddy“ byla vystavena na výstavě NordArt 2000 a byla zakoupena městem Büdelsdorf. Od té doby má socha trvalé místo před radnicí.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
06

Büdelsdorf

ACO Academy, Am Friedrichsbrunnen, 24782 Büdelsdorf, Germany

UNTITLED II

Percy Zorilla
barvená ocel

Snížená konstrukce se skládá ze svařovaných ocelových plechů, které jsou natřeny světle žlutou barvou. Měnící se úhly, překryvy a hra světla a stínu nabízejí překvapivé pohledy a perspektivy ze všech stran a různých vzdáleností. Socha byla vytvořena na sympoziu NordArt a stojí před ACO Akademií v Büdelsdorfu.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR
07

Büdelsdorf

Hüttenweg, 24782 Büdelsdorf, Germany

ORIGINAL SIN

Liu Ruowang *1977
bronz

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Název díla vychází z autorova smyslu pro realitu. Vyjadřuje tak své rozčarování z rozmělňujícícho se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Tato sérií je autorovým apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost krásným věcem.

Art Lines Nord Art Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.