BOSOM BUDDY

Bornholm granite

Opakujícím se tématem soch od Sørena Westa je výzkum rovnováhy spojený s touhou dát těžkému kameni dynamiku a lehkost. Umělec pracuje s kontrastem mezi organickými zlomenými úhly kamenů a tvary, které může přidat k samotným sochám. Socha „Bosom Buddy“ byla vystavena na výstavě NordArt 2000 a byla zakoupena městem Büdelsdorf. Od té doby má socha trvalé místo před radnicí.

Søren West

Søren West (* 1963 v Kodani, Dánsko) studoval v letech 1983–1988 na Akademii výtvarných umění v Odense v Dánsku a ve studiu Corsanini v italské Carraře. Člen Asociace umělců Dánsko, Dánské společnosti sochařů a workshopu „Gæsteatelier Hollufgaard“ v Odense. Vedl přednášky a kurzy na mnoha dánských školách a na různých středních školách. V letech 1992–1996 a 2000–2001 vedl sochařský institut na Svendborgské umělecké škole. Od roku 1986 měl řadu výstav a sochařských projektů doma i v zahraničí. Søren West pracuje hlavně s žulou a mramorem, často v kombinaci s bronzem, ocelí nebo dřevem. Jeho práce zkoumají estetické a dynamické výroky ve vztahu rovnováhy, vzdálenosti a kontrastu mezi použitými materiály a povrchy a uvnitř nich.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.