Gate

žula zelený kámen Anroechter ocel

Socha Wolfganga Gramma „Brána“ je součástí jeho série „Druid Stones“ a je dominantou města Büdelsdorf. Socha je umístěna na kruhovém objezdu při vjezdu do města a vítá návštěvníky, kteří vjíždí do města z dálnice. Čtyři zkosené bloky ze zeleného kamene Anroechter stojí vzpřímeně s úzkými mezerami mezi sebou. Zdá se, že se uprostřed vznáší žulový balvan s hladce vyleštěnou spodní stranou. Monumentální sochařství připomíná tisíc let starou kulturu a tradici megalitických hrobek.

Wolfgang Gramm

Wolfgang Gramm (* 1952 v Lübecku, Německo) je malíř, sochař a kurátor. Má vzdělání v různých obchodních a uměleckých oborech. 1985–1996 byl kurátorem v Židovském muzeu v Rendsburgu v Německu. 1990 Zahájil projekt „Umění v továrně“. V roce 1998 byl vytvořen koncept mezinárodní umělecké výstavy NordArt, kde se stal hlavním kurátorem. Od roku 1999 je výkonný ředitel „Kunstwerk Carlshütte“ v Büdelsdorfu. 2003 Zakládající člen Svobodné akademie umění ve Šlesvicku-Holštýnsku v Německu. Od roku 2011 je umělecký poradce Čínského sochařského institutu. Kurátor různých mezinárodních výstavních projektů. Má za sebou množství výstav v Evropě a Asii. Symposia: Ordos, Tongling, Taizhou und Changchun v Číně. Jeho práce jsou součástí veřejných a soukromých sbírek v Německu i v zahraničí.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.