Opened Disk I–III

barvená ocel

Série "Opened Disk" od Xuxo Vázqueze je založena na kruhu. Umělec rozděluje kruhovou ocelový plát rovnými řezy a spojuje všechny výsledné části do trojrozměrného objektu. Barevné sochy nabízejí novou figuru z každého pohledu a přitahují svou čistou estetikou. Sochy vznikly na sympoziích NordArt v letech 2013 a 2014.

Xuxo Vázquez

Xuxo Vázquez (* 1948 ve Vigu) je etablovaný současný umělec ze Španělska. Jeho výstavní činnost začala koncem 60. let. Od té doby se účastnil mnoha samostatných a skupinových výstav, soutěží a sympozií v různých částech světa. V roce 2008 byl jediným španělským sochařem přítomným v olympijském sochařském parku v Pekingu. Od té doby se stal vysoce ceněným sochařem v Asii, zejména pro své sochy ve veřejném prostoru. Mezi mnoha cenami získal mezinárodní zlatou medaili, tři národní zlaté medaile, dvě mezinárodní stříbrné medaile a první cenu v sochařské soutěži Oropesa. Vázquezova díla jsou zastoupena v mnoha muzeích ve Španělsku a jeho monumentální sochy jsou ve veřejném prostoru v Číně, Jižní Koreji a Evropě.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.