Thickness of loneliness

cement

Kdysi přívětivá organičnost, která je v mých dílech přítomna, je zde zdůrazněna v texturách; tvary, které nadále naznačují ženskou postavu, jež je zase hybridem mezi flórou a faunou. Největší význam má obsazení prostoru, vzdání se základny, "kořeny", které se rozvíjejí vzduchem a které brzy obsadí celý prostor. V biologii je kořen prvním prvkem, který se objevuje po vyklíčení semene: má funkci přivést rostlinu k půdě prostřednictvím svých velkolepých pletiv. V soše tato propletená přítomnost, která odkazuje na kořen a ukotvuje jej k zemi, nabývá bytí: ženského, snového, autonomního, ponurého... opouští v určitých aspektech smyslnost předtím, aby na sebe vzala ne tak přívětivou postavu, která cítí tíhu své osamělosti.

 

Catiuscia Bordin Dotto

Catiuscia Dotto je sochařka a profesorka umění na Arts at the Federal Institute of Education. Podílela se na několika sochařských sympoziích, působila v Mexiku, Argentině, Chile, Peru, Egyptě, Bolívii a Uruguayi. Její sochařská práce zkoumá ženskou symboliku v symbióze s organičností forem, které vnímá v přírodě.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.