Wolves Coming!

bronz

Kurátor: Matteo Lorenzelli, sponzorováno italským Ministerstvem kulturního dědictví a aktivit, galerií Uffizi a městem Florencie.

Sochařská instalace skládající se ze 110 vlků odlitých z oceli čelí dvěma symbolickým renesančním budovám: Palazzo Pitti a Spedale degli Innocenti. Dílo má za cíl ukázat konfliktní, přesto jednotný vztah mezi člověkem a zvířaty, člověkem a přírodou a člověkem a společností. Alegorie reakce přírody na ničení a dravé chování člověka vůči životnímu prostředí; vlci zároveň představují reflexi civilizačních hodnot, velké nejistoty, v níž dnes žijeme a skutečných rizik nevratného zničení současného světa. Wolves Coming! představuje skutečnou kritiku světa věnovaného sebezničení. Vlci Liu Ruowanga jsou v podstatě zoufalým požadavkem na ochranu životního prostředí celé planety.

-----------

Wolves coming! poskytl úžasné zážitky desítkám metropolí po celém světě, mezi nimiž jsou Queenstown (Nový Zéland), Petersdorf (Německo), Quimper (Francie), Kodaň (Dánsko) a v Itálii Benátky, Turín, Cervinara, Neapol a nyní Florencie.

"S přítomností vlků Liu Ruowanga na našich náměstích budeme mít mnoho měsíců na přemýšlení o tom, jak přispět k respektování přirozené rovnováhy naší planety"

- Eike Schmidt, ředitel galerií Uffizi

 

"Ať umění nechá toto starobylé město znovu plout"

 

- Dario Nardella, starosta města Florencie

 

"Nic lepšího než umění nám nemůže umožnit hlubokou reflexi chybějícího vztahu mezi člověkem a přírodou"

 - Tommaso Sacchi, radní pro kulturu města Florencie

 

Liu Ruowang

*1977

Narodil se v roce 1977 v provincii Shaanxi. Po dokončení studií na China Central Academy of Fine Arts v roce 2005 získal uznání od mnoha institucí a jeho díla jsou zastoupena v mnoha soukromých, veřejných i firemních sbírkách po celém světě. Kořeny jeho děl jsou hluboce spjaty s čínskou kulturou a historickým kontextem (např. The East is Red, People Series, Melody nebo Original Sin). Jeho díla zahrnují plastiky i malby. V letech 2011 a 2012 byla Liuova díla vystavena v National Museum of China, China National Art Museum, v roce 2013 vystavoval mimo jiné v jihokorejském parlamentu. Instalace Wolves Coming, původně jedna z dominant pekingské umělecké čtvrti 798, je od roku 2012 součástí privátní sbírky Sira Michaela Hilla v Queenstownu na Novém Zélandu. 

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.