"THE HEY IS ALREADY DRY IN THE MOUNTAINS"

WOOD ACRYLIC PAINT

Instalace se skládá ze sta ústrojí k sušení sena. Každé z nich má tři příčky a nese názvy jako Hoanzn, Heumandln, Triste, Dieme, Schober apod. Dílo se zabývá původem a vývojem zemědělské praxe, která již od doby železné utváří evropskou krajinu. Každé „Hoanzn“ je vyrobeno ručně a je tedy jedinečné. Tyto nástroje byly velice důležité a každé z nich bylo označeno jménem či monogramem. Objekty jsou připomínkou tradiční praxe sušení sena a do krajiny či do urbánního kontextu Prahy se nyní vrací jako Land Art. V pohledu na zemědělské nástroje člověka tak spojuje přítomnost a minulost.

ONA. B

*1957

ONA B. se narodila v roce 1957 v Rakousku. Je multitalentovanou umělkyní, která se ve své tvorbě věnuje nejen malbě a fotografii, ale zabývá se na příklad i Land Artem a konceptuálním uměním. V roce 1987 se ONA B. stala spoluzakladatelkou umělecké skupiny DIE DAMEN. V současné době žije ve Vídni.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.