(S)CONFINARE

Weathering steel

Vytvořeno k 20. výročí pádu Berlínské zdi, vystaveno poprvé na milánském náměstí Duomo během akce Plaza 2009-Oltre il limite. Při pozorování díla z dálky se jeví jako bariéra, překážka skládající se ze dvou paralelních monolitů, které připomínají segment Berlínské zdi, po celá léta symbolem omezení a nemožnosti komunikace. Jak se přibližujeme, to, co se děje uvnitř, je stále čitelnější: hromada dopisů ze sedmi nejrozptýlenějších abeced na světě prudce tryská jako projev dialogu, impulzivní a drtivá síla schopná vyvrátit zdi nucené izolace. Každá hranice je zrcadlena únikovou cestou, trhlinou, kterou může protékat svoboda projevu, aby nakonec vybuchla jako zuřící řeka.

Rudy Pulcinelli

Narodil se v italském Pratu  v roce 1970. Žije a pracuje mezi Pratem a Pekingem. Vystudoval Pistoia's Petrocchi School of Art, v roce 1990 se zapsal na Florentskou architekturu. Od 90. let ho mezinárodní kariéra vedla do: Francie, USA, Spojených arabských emirátů, Nizozemska, Uruguaye, Thajska, Číny, Maroka, Argentiny, Brazílie, Kanady, Japonska, Indie, Turecka, Ruska, Španělska atd. Se symbolikou tvarů glyfů ze 7 nejpoužívanějších abeced na světě spojuje Pulcinelli myšlenky komunikace a paměti: současný mediální a emocionální sochařský / instalační jazyk, komunikace zaměřená na zdůraznění nutnosti investovat do jednotlivce, takže charakteristika každého jednotlivce - etnická, jazyková, kulturní - je příležitostí, nikoli překážkou.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.