Pramen

Vysokopálená šamotová hlína

Instalace Pramen od Alexandry Koláčková ve svém díle spojuje krásné s užitečným. Pramen vyniká svojí hravostí a důležitou roli zde hraje i vodní prvek. Alexndřiny sochy ve veřejném prostoru fungují jako středobod, který obyvatelům zpříjemňuje čas zde strávený. A právě vodní prvky patří mezi trendy, které se promítají do tvorby umělců po celém světě, neboť horkých dní stále přibývá. Parky a náměstí, která nabízejí ochlazení díky nim patří mezi nejvyhledávanější místa obcí.

Alexandra Koláčková

*1964

Alexandra Koláčková je absolventkou výtvarného oboru Pedagogické fakulty v Olomouci. Charakteristickým specifikem její tvorby jsou zejména barevné velkoformátové plastiky z keramiky a betonu, určené pro veřejný prostor. V řadě projektů však autorka rozšířila spektrum výtvarného působení i na řešení prostoru samotného, čímž se blíží práci architekta či krajináře. Pro její výtvarné pojetí je typická expresivní barevná škála, jednoduché oblé tvarosloví a neutuchající smysl pro hravý element.

 

Alexandra Koláčková ATELIER

 

YouTube kanál Alexandry Koláčkové Facebooková stránka Alexandry Koláčkové  Instagramový profil Alexandry Koláčkové

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.