Avarice

Ocel

Původ tohoto díla je v intuici. Socha odhaluje polarity způsobené člověkem a touhou, ilustruje dilema a vyrovnávací akt vědomé existence. Zvětšené a pozměněné ruční nářadí narušuje běžné vnímání a vytváří symboly pro přerod z industrialní do digitální éry. Avarice je kritickým přezkoumáním chamtivosti našeho komerčního bytí.

Marc Moser

*1968

Marc Moser se narodil v Arbonu, švýcarském průmyslovém městě u Bodamského jezera. V mládí vytvářel první sochy z různých materiálů. Ovlivněn prostředím a profesí svého otce, obchodníkem se železem, vybudoval si velké sympatie ke kovu. Po ukončení střední školy v roce 1986 dal přednost vyučení kovářem před akademickou kariérou. Toto rozhodnutí mu ukázalo možnosti oceli. Po roce 1989 pokračují roky praxe, kdy spolupracuje se sochařem Etiennem Krähenbühlem. Od roku 1993 tvoří ve svém ateliéru v Arbonu. Mnoho jeho děl získalo mezinárodní pozornost, včetně objektu Sea Pink, který byl součástí mezinárodní výstavy Sculpture by the Sea v Aarhus, Dánsko a také dílo Bluetoo_ vystavené v OpenArt, Örebro Švédsko, což je největší Art Biennale Skandinávie.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.