Torsion

Deinstalováno.

Dílo se skládá ze tří jednoduchých těles, která jsou na sebe napojena tak, že vzniká dynamický pohyb vzhůru z horizontály do vertikály. K vytvoření dojmu pohybu stačí kvádr, krychle a výseč kruhu. Mírně odsazené uspořádání a naznačená rotace ve vertikále tvoří základ dynamiky.

 

Jörg Plickat

*1954

Plickat patří mezi mezinárodně nejuznávanější sochaře v Německu. Zpočátku ve své tvorbě obrazový, po roce 1985 s jeho tvorba změnila a stala se více abstraktní a krychlovou, i když často je rozeznatelná lidská figura. Corten, ocel a někdy bronz jsou jeho hlavními materiály od roku 2000.

Narodil se v Hamburku roku 1954, v roce 1982 dostudoval sochařství. Jako hostující profesor a přednášející působil na prestižních univerzitách (např. Madrid, Peking). Má za sebou přes 320 výstav po celém světě, více než 90 jeho soch je umístěno ve veřejném prostoru v 10 zemích na 4 kontinentech. Pravidelně se účastní prestižní sochařské přehlídky NordArt.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.