Original Sin

bronz

 

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Název díla vychází z autorova smyslu pro realitu. Vyjadřuje tak své rozčarování z rozmělňujícícho se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Tato sérií je autorovým apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost krásným věcem.

Liu Ruowang

*1977

Narodil se v roce 1977 v provincii Shaanxi. Po dokončení studií na China Central Academy of Fine Arts v roce 2005 získal uznání od mnoha institucí a jeho díla jsou zastoupena v mnoha soukromých, veřejných i firemních sbírkách po celém světě. Kořeny jeho děl jsou hluboce spjaty s čínskou kulturou a historickým kontextem (např. The East is Red, People Series, Melody nebo Original Sin). Jeho díla zahrnují plastiky i malby. V letech 2011 a 2012 byla Liuova díla vystavena v National Museum of China, China National Art Museum, v roce 2013 vystavoval mimo jiné v jihokorejském parlamentu. Instalace Wolves Coming, původně jedna z dominant pekingské umělecké čtvrti 798, je od roku 2012 součástí privátní sbírky Sira Michaela Hilla v Queenstownu na Novém Zélandu. 

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.