Picassos Petals I

bronz

Dílo je inspirováno tvary a formami odpozorovanými v přírodě. Sochařka Isabel H Langtry říká: „Vyrábím abstraktní sochy, jejichž tvary nabývají živých kvalit. Lidé se jich často chtějí dotknout, obejmout je, miluji tu reakci a miluji Picassa, jeho práce je pro mě důležitá už od dětství, stejně jako jorubské a předkolumbovské umění, není divu, že vypadají tak dobře v přírodě a městském prostředí. Pracuji přímo do hlíny nebo kamene, někdy se zastavím a kreslím, což mi pomáhá rozvíjet jazyk plynoucí přirozeně ze zdroje inspirace. Zdá se, že jakékoli narativní tvary, které najdete, se samy vytvářejí, je to nevyhnutelné, protože oko se vyvinulo, aby je hledalo, což je skvělá zábava “.

Isabel Langtry

Isabel H Langtry vystudovala St Martins School of Art v Londýně. Při práci z bronzu, konstrukční oceli, kamene, hlíny, kombinovaných médií je Langtry inspirována přírodou, povahou prostorových vztahů a zastavěným prostředím. Říká: „Reaguji na zakázky u větších děl, moje role ředitelky Hampstead School of Art doplňuje mou sochařskou praxi a odráží moji historii mezinárodního přednášení, mimo jiné v galerii Tate. Její výstava v Whitechapel Education Gallery v Londýně zkoumala znovuzrození forem, stejně jako její série soch ve veřejných prostorách trvale umístěných v Chile, Španělsku, Slovinsku, Londýně, Saúdské Arábii, Velké Británii. Menší kousky a makety jsou ve sbírkách po celém světě.

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.