Cvičící figura

kov

„Propojení sportu a umění je v současné době aktuální. V mé práci a v životě nejdříve coby reprezentanta ČR ve snowboardingu a nyní trenéra olympijské vítězky a zároveň nejprve studenta sochařiny a nyní sochaře je toto téma aktuální odjakživa. Umění a sport jsou jedny ze základních prvků tvořící osobnost člověka. Sport učí disciplíně a zdravému stylu života, umění ve vás utváří názory a pocity. Umění i sport jsou našimi politiky považovány za okrajové záležitosti, nevhodné většího povšimnutí. To vypovídá o tom, co je utvářelo a jací asi jsou. Je potřeba naše děti učit něčemu jinému, než byli učeni lidé, kteří nás mají utvářet. Cvičte a zajímejte se o umělecké počiny, berte s sebou své děti, prosím…“

Jakub Flejšar

*1980

Studoval na pražské VŠUP v ateliéru Socha II. u prof. Ak. Mal Jiřího Beránka. Vedle sochařství se věnuje snowboardingu – snowboardcrossu. Je trenérem juniorské snowboardcrossové reprezentace a Evy Samkové, olympijské vítězky na ZOH v Sochi 2014, sám je bývalým reprezentantem ČR a několikanásobným vicemistrem republiky.

Instalace


Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.