Hvězda

ocel

Zásahem autora získala stará nádoba na kapalný plyn zcela nový, estetický, rozměr. Prořezaná struktura vycházející z tvaru hvězdy vykouzlila na povrchu vyřazené ocelové cisterny jakousi ocelovou krajku a celému objektu dodala zdání křehkosti, kdy vnitřní prostor je stejně důležitý jako ten vnější a průhledy skrz hmotu vytvářejí nové perspektivy vnímání sochy samotné, ale i okolního prostoru.

Čestmír Suška

*1952

Vystudoval pražskou AVU a od roku 1995 absolvoval řadu stipendijních pobytů, zejm. V USA, kde se příležitostně věnuje i pedagogické činnosti. V roce 1981 stál u zrodu Výtvarného divadla KOLOTOČ. V letech 1987-1991 byl členem umělecké skupiny Tvrdohlaví. V roce 2000 založil Studio Bubec v prostorech bývalé skladové haly v Praze 5 – Řeporyjích, kde organizuje rezidenční pobyty umělců a výtvarné akce Art Safari. Úžas a obdiv vzbuzují především jeho rozměrné ocelové skulptury ze starých vysloužilých cisteren, které proměňuje pomocí plamenu a svářečky v překvapivě křehké artefakty.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.