Lucky Pig

Dvojice šťastných prasátek, provedená v bílé stylizované formě, je dílem slovenského autora Martina Sedláka. Zdánlivě banální motiv, který může leckoho překvapit, je součástí umělcovy strategie rozrušovat navyklé způsoby vnímání a experimentovat s různými materiály, motivy a formami.

Martin Sedlák

*1978

Slovenský umělec Martin Sedlák, který ve své tvorbě využívá rozličná média vizuálního umění. Vytváří plastiky, maluje, fotografuje, je autorem grafiky, objektů, sestavuje instalace, pracuje také se světlem. Narodil se v roce 1978 v Bratislavě, kde také vystudoval v létech 1998 až 2005 Vysokú školu výtvarných umení. Rád experimentuje a každým dílem vybrušuje svůj osobní styl. Velmi rád pracuje s novými technikami a technologiemi, snaží se stírat či rozostřovat hranice mezi jednotlivými žánry umění. Stejně tak ho láká hra mezi abstraktním a konkrétním zobrazením, zkoumá možnosti redukované formy.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.