Nenažranec

epoxid

Socha pochází z cyklu FAT. Celý cyklus je věnován autorovu boji proti nenápadnému a tichému zabijákovi - cukru, který jemu a milionům lidí na celém světě velmi ubližuje. Velikost jazyka znázorňuje obrovskou chuť na sladké podpořenou výrazně růžovou a neodolatelnou barvou koláčů. Tímto způsobem se autor sám pokouší skoncovat se závislostí a poukazuje na společenský problém a potřebu boje s touto smrtelnou nástrahou.

Andrej Margoč

*1977

Andrej Margoč je absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (2003), který má za sebou vícero úspěšných samostatných i kolektivních výstav doma (Danubiana Meulesteen Art Museum, Bratislava; Galéria SPP, Bratislava; Galéria mesta Bratislavy; Dom umenia, Bratislava; atd.) i v zahraničí (Galéria Perlhofgasse, Rakousko; Slowakisches Institut, Rakousko; Chiostro del Convento di San Francesco, Umbertide, Itálie; Red Penguin Gallery, Marbella, Španělsko; Slovenský institut v Praze; Dvorak Sec Contemporary, Praha; atd.). Je nesporně jednou z nejvýraznějších postav sochařství své generace, přínos a význam jeho tvorby začíná být stále více rozpoznáván, a to nejen soukromými sběrateli, ale i na úrovni předních galerií. Autor žije a tvoří v Bratislavě.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.