Untitled

hliník

Untitled 01 je pokus o vytvoření sochy pouze s linií. Linie se stává sítí a pláštěm lidské aury. Práce se provádí přímým mísením plastových vlnitých trubek místo použití vosku jako v tradičních procesech tavení kovů. Tato technika způsobí, že tvar bude (jako fotografický snímek) unikátní. Vlnitá trubice zůstává plná kovu, obvykle používaného pro nepřetržité vedení elektrického proudu. Tento způsob zamezuje průchodu energie jako v krystalizovaném oběhu. Intuice odvozená z experimentů na živých tělech zachovaných v kryptách kaple Sansevero v Neapoli.

Paolo Grassino

*1967

Paolo Grassino, (Turín 1967) žije a pracuje v Turíně, také od roku 2016 učí na sochařské škole v Palermu. Svou prací nabízí reflexi na proudy dnešní společnosti na hraně mezi přirozeným a umělým, mezi nejistotou a mutací. Jeho práce je především výzkumem, který obnovuje smysl manuálních dovedností: práce se syntetickou gumou, dřevem, polystyrenem a voskem, ale také pokročilejší technikou, jako jsou hliníkové nebo cementové odlitky, které vyzdvihují jeho sochařská díla na vysokou úroveň velkoleposti.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.