Flash Points

Powder coated aluminium

Ve své poslední práci "Flash Points" (2020) vytvořila Olga instalaci z 25 soch a sochařských skupin rozprostřených venku v klášterní zahradě v Sankt Ottilien v německém Eresingu. S jejich rovnými hranami, silnými barvami a striktní symetrií kontrastují s jejich staletým a přírodním okolím.

 

Olga Golos

Olga Golos je ruská sochařka, která v současnosti žije a pracuje v Německu. S diplomem (2010) z Katedry kovářství na Státní akademii umění a designu v Petrohradu se přestěhovala do Mnichova, kde studovala sochařství na Akademii výtvarných umění, kterou absolvovala v roce 2017. Od té doby dokončila projekty na rezidenčních pobytech v Německu, Rakousku, Korea a USA. Olgu zajímá, co tvoří osobnost - jak může být člověk současně jednotlivcem a součástí kolektivu. Zkoumá, jak se množství a individualita navzájem zesilují vývojem instalací vyrobených z podobných struktur s různými formami.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.