Herosfágica

cement

Forma, která touží přeložit symbolický ženský rod, hledá svou sinusoidu ve formách přírody. Socha je tělo, které se snaží zakotvit v prostoru. Ztělesňuje svou existenci tím, že vytváří napětí mezi barevnou epidermis s temným, špičatým vnitřkem, který zve a omezuje, v tomtéž těle, na akt dotyku. Nakonec se snaží začlenit do tohoto prostředí, pro které byla navržena: vibruje intenzitou svých barevných kontrastů se zemitým a temným lesem, který obývá; chce být životem, který klíčí, a zároveň se hodlá začlenit do celku a být součástí té přírody, která ji obklopuje.

 

Catiuscia Bordin Dotto

Catiuscia Dotto je sochařka a profesorka umění na Arts at the Federal Institute of Education. Podílela se na několika sochařských sympoziích, působila v Mexiku, Argentině, Chile, Peru, Egyptě, Bolívii a Uruguayi. Její sochařská práce zkoumá ženskou symboliku v symbióze s organičností forem, které vnímá v přírodě.

Mám zájem o spolupráci

Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.