2019
2017
2016
  • Česká republika
  • Praha
2015
  • Česká republika
  • Praha

12.4. — 31.12.2019
Sculpture Line
Ostrava 2019

Ostrava - leží na severovýchodě České republiky. Další ročník sochařského festivalu SCULPTURE LINE, letos i ve Vítkovicích, Moravské Ostravě a Ostravě Porubě, Vám představí sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“, přímo v ulicích města. 

Záměrem expozice je ozvláštnit a obohatit veřejný prostor, nabídnout nový pohled na Ostravu i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům města.

Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu nejen v Ostravě, ale i v dalších městech České republiky. 

01

Svět techniky Ostrava

Vítkovická 3004, 703 00 Ostrava-Vítkovice

Original Sin

Liu Ruowang *1977
bronz

 

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Název díla vychází z autorova smyslu pro realitu. Vyjadřuje tak své rozčarování z rozmělňujícícho se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Tato sérií je autorovým apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost krásným věcem.

Art Lines Ostrava