Sculpture Line
Ostrava 2019

Sochy Original Sin, neboli 3 lidoopi vzhlížející vzhůru k obloze oživily vstup do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Impozantní sochy byly první letošní inscenací festivalu Sculpture Line a vzbuzují u návštěvníků obrovskou zvědavost. Velký svět techniky je moderní science centrum, kde si návštěvníci denně užívají oblíbené interaktivní expozice, divadlo vědy, science show, kino nebo vzdělávací programy. Denně jsme pozorovali, jak obří sochy přilákaly také návštěvníky nedalekého Milan Dobeš Musea, které vystavuje díla mistrů světového op-artu a kinetického umění. Sochy budou zdobit vstup do Velkého světa techniky ještě do konce září. 

Petr Koudela, výkonný ředitel

01

Svět techniky Ostrava

Vítkovická 3004, Ostrava-Vítkovice

Original Sin

Liu Ruowang *1977
bronz

 

Lidoop vzhlížející vzhůru k obloze symbolizuje vzkříšení starověké civilizace. Dnes vyspělá civilizace přináší pokrokovou materiální kulturu, avšak příroda, ve které žijeme, je neustále ničena. Zmatený pohled a nevinná tvář lidoopů vyzařuje touhu současný stav napravit a vykročit směrem k veselejší budoucnosti. Název díla vychází z autorova smyslu pro realitu. Vyjadřuje tak své rozčarování z rozmělňujícícho se „oceánu civilizace“, ve které žijeme. Tato sérií je autorovým apelem na lidstvo, aby věnovalo větší pozornost krásným věcem.

Art Lines Ostrava Dolní Vítkovice Ministerstvo kultury ČR

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.