1.1. — 31.12.2019
Sculpture Line
Rivarolo Canavese 2019

Jsme velmi hrdí na to, že podruhé spolupracujeme se Sculpture Line. 

V tomto pátém vydání je výměna na několika frontách. V Praze hostí Scupture Line dílo italského sochaře Paola Grassina, v Turíně jsme představili instalaci, speciálně vyvořenou pro dané místo, německého umělce Johannese Pfeiffera. V Areacreativa42 v Rivarolo Canavese jsme vystavili dílo italského umělce Luca Freschi, který zde absolvoval residenční pobyt.  

Díky energii, otevřenosti a odhodlání ředitele festivalu Ondřeje Škarky a dovednostem uměleckého ředitele Michala Gabriela projekt každým rokem roste a vede k plánování nových projektů a spolupráci.  Síť je široká a pro nás je výsadou být její součástí a doufat, že budeme hostit české sochaře v Itálii.

Karin Reisová

01

Casa Toesca

Via Ivrea, 42, 10086 Rivarolo Canavese

Cariatidi

Luca Freschi
keramika a železo

Slavnostní a nadčasové Cariatidi (Caryatids) Lucy Freschi vynikají v tichu. Jsou to mimořádně vysoké a křehké postavy, na pohled strohé a nesmírně nehybné, vycházejí z pečlivého a upřímného gesta umělce, který v těchto dílech s obdivuhodnou péčí učinil z rovnováhy nejvyšší výkon svého tvůrčího gesta. Tyto vysoké postavy mají prastarý půvab a vítají ve svých vertikálních prvcích tradice, jako jsou busty soch, fragmenty sloupů nebo lesklé lebky, ke kterým umělec přidává velké nebo malé vázy stále nových tvarů a barev, které drží uvnitř bohatství světa a kultur. Vázy jsou v jejich zamýšleném převrácení forem nejznepokojivějším prvkem Karyatid. Ve skutečnosti nesou silné znamení pomíjivosti bytí. Karyatidy se ve své sladké melancholii plně upírají do této jemné a upřímné reflexe života a jeho pomíjivosti, která je pro Freschiho poetiku tak typická.

Crag Gallery Art Lines Ministerstvo kultury ČR Areacreativa42 Labdia

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.