Sculpture Line
Steinsel 2019

Steinsel is a commune and town in central Luxembourg. It is located north of Luxembourg City.

01

Parc "Den Haff"

79 Rue Basse, 7307 Steinsel, Lucembursko

Dvaja

Andrej Margoč *1977
epoxid, nerezový podstavec

Socha pochází z cyklu Proměny autoportrétu. Jde o profilovou linku mé tváře, kterou se nebojím deformovat, následně zarotovat a vytvořit tak nový pohled na mojí podobu. Název sochy je Dvaja proto, že každý člověk na světě se snaží najít sebe samého a nejčastěji se takto nachází a dokáže se sebou komunikovat, když vidí svoji podobu v zrcadle. Proto vytvářím zrcadlové obrazy sebe samého, abych skrze umění našel sebe a umožnil i ostatnímse touto cestou vydat, zamyslet se a najít se v tomto rychle plynoucím čase.

Art Lines Ministerstvo kultury Lucembursko Ministerstvo kultury ČR Velvyslanectví ČR in Lucembursku Commune de Steinsel
02

Parc "Den Haff"

79 Rue Basse, 7307 Steinsel, Lucembursko

Třetí ruka

Alexandra Koláčková *1964
vysokopálená šamotová hlína
Křesla pro město je autorský projekt krátkodobých i permanentních instalací zářivě barevných keramických pohovek a křesel do rušných ulic měst. Zastavte se na chvíli na neplánovaném místě přímo na ulici, posaďte se, dotýkejte se hladkých lesklých tvarů, vnímejte barvy. Uvelebte se a rozhlédněte kolem sebe nebo na chvíli zavřete oči a zaposlouchejte se do zvuků ulice. Dovolte si být tady a teď.
03

Parc "Den Haff"

79 Rue Basse, 7307 Steinsel, Lucembursko

Objetí

Iva Mrázková *1964
ocel

Socha je o ženském a mužském principu. Oba světy přicházející z jiných světových stran se k sobě vztahují, touží po sobě a jsou svázány smyčkou, která je zároveň symbolem spojující lásky. Jednota v dvojitosti, neustálý rozpor dualismu našeho bytí.

Art Lines Velvyslanectví ČR in Lucembursku Ministerstvo kultury ČR Ministerstvo kultury Lucembursko Commune de Steinsel
04

Parc "Den Haff"

79 Rue Basse, 7307 Steinsel, Lucembursko

Jezdec

Michal Gabriel *1960
bronz

Jezdec je čtvrtou sochou stejnojmenného sousoší čtyř koní. Socha vznikala v letech 2010 až 2013. Jeden odlitek s hladkým povrchem v červené polyesterové pryskyřici je zapůjčený v Museu Kampa, další červený laminátový odlitek spolu s celým sousoším je v soukromé sbírce a je součástí areálu golfového hřiště Kaskáda v Jinačovicích u Brna. Bronzový odlitek s hladkým povrchem je součástí areálu Kamenný dvůr. Jezdce i celé sousoší jsem odlil také do struktury tvořené skořápkami burských ořechů a také do struktury ze skořápek vlašských ořechů. Jezdce ze skořápek burských ořechů jsem odlil do bronzu a letos ho vystavím ve Steinselu. 

Art Lines Velvyslanectví ČR in Lucembursku Ministerstvo kultury ČR Ministerstvo kultury Lucembursko Commune de Steinsel

Mám zájem o spolupráci

Dejte nám vědět, pokud s námi chcete spolupracovat
Máte zájem o některé sochy, chcete zapojit do festivalu Vaší obec/město, líbí se Vám naše myšlenka a chcete se stát partnerem festivalu, napište nám.